loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز

  روند تکامل دیزل ژنراتور کامینز

  شرکت کامینز انگلستان به عنوان یکی از بزرگترین و مطرح ترین سازندگان دیزل ژنراتور در جهان به شمار میرود که شرکت توسعه نیروگاه های دیزلی پارسیان نیز به عنوان بزرگترین عرضه کننده محصولات کامینز در ایران با بیش از چهار دهه تجربه مشغول به کار است.

  برند کامینز به غیر از دیزل ژنراتور و موتورهای گازسوز در بسیاری از صنایع دیگر در حال فعالیت میبشد که میتوانید تاریخچه برند کامینز را در اینجا مطالعه نمایید.

  در مقاله ذیل که به نقل از سایت رسمی شرکت کامینز انگلستان تهیه و تنظیم شده است میتوانید تاریخچه دستیابی شرکت کامینز انگلستان به بالاترین و به روز ترین تکنولوژی ساخت موتورهای دیزلی و گاز سوز جهت استفاده برای ژنراتورها را مطالعه نمایید.

  تاسیس شرکت Onan آمریکا

  D.W. Onan  اکثر ابزار مکانیکی خاصی که برای وسیله نقلیه موتوردار نیاز بود را طراحی کرد تا در آینده بتواند به عنوان یک محصول خاص آن ها را بفروشد.

  در سال ۱۹۲۰، او به اندازه ای تجهیزات طراحی شده داشت تا بتواند کسب و کار شخصی اش را شروع کند و در همین راستا شرکت Onan  با یک کارمند یعنی خودش را آغاز کرد.

  Onan Test Rack  یا قفسه آزمایش Onan  از اولین طراحی های او بود به این صورت که می توانست بخشی از موتور مانند آرماتور را روی آن سوار کرد و با سرعت متغیر با آن کار کرد مانند اینکه واقعا روی اتومبیل قرار گرفته باشد.

  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 2
  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 4

  ارّه  ایمن

  D.W. Onan متوجه شد کارمندانش وقت بسیاری را صرف ساخت جعبه های حمل سفارشی برای ابزار می کنند تا در نهایت ارّه ایمنی را ساخت تا سرعت کارمندان را افزایش دهد.

  در واقع اولین ارّه رومیزی بود که به جای الوار روی آن، تیغ اره حرکت می کرد. فروش این نوع ارّه در دهه ۱۹۲۰ میلادی باعث سود دهی ۷ برابر نسبت به فروش ابزار و تجهیزات خودرو گشت.

  The Ten-Lite

  اونان برای کلبه تابستانی دوستش،‌ یک ژنراتور بنزینی به اسم Ten-Lite  اختراع کرد.

  دلیل اینتخاب این اسم این بود که ژنراتور به اندازه ۱۰ لامپ حبابی برق تولید می کرد و به سرعت توجه شرکت را از تولید ابزار مکانیکی به ابزار تولید برق جلب کرد.

  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 6
  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 8

  تولید برق برای فانوس های دریایی

  همزمان با برنامه توسعه و فروش محصول تولید برق اونان،‌ شرکت کامینز هم وارد حیطه تولید برق شده بود.

  کامینز به عنوان برنامه برق رسانی با سوخت دیزل،‌ قرارداد بسیار بزرگی جهت تأمین برق برای فانوس های دریایی ایالات متحده آمریکا توسط ژنراتور هایی با قدرت ۵۰ اسب بخار مدل F بسته بود.

  رکورد شکنی در مسابقات اقیانوس رانی نینا

  د رآن زمان شرکت های کامینز و اونان تجهیزات بسیار زیادی در زمنیه کاربرد های دریایی داشتند.

  قایق مسابقه ای ۲ دکل دار Nina  موفقیت درخشان و طولانی اش را با بردن مسابقات قایق رانی  از نیویورک تا سانتاندردر اسپانیا طی مدت ۲۴ روز شروع کرد.

  تأمین برق قایق،‌ وابسته به یک موتور کامینز با ۴۰ اسب بخار مدل ۴ سیلندر بود تا باتری ها را شارژ کند.

  در شرایط غیرمسابقه ای، پروانه به یک موتور ۶.۳ لیتری وصل شده بود تا نیروی محرکه اضافی را تأمین کند.

  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 10
  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 12

  طراحی موتور، رکود بزرگ و رشد بین المللی

  در دهه ۱۹۳۰ میلادی، شرکت اونان متوجه شد بسیاری از مشکلات فنی که با آن مواجه هستند حل خواهد شد اگر کل ژنراتور را خودشان بسازند و ساختن موتور بنزینی مناسب برای ژنراتورشان را طراحی کنند.

  بعد از پنجشنبه سیاه، تمام شرکت ها دچار ضرر و زیان و بحرانی شدیدی شدند اما اونان اعتقاد راسخی داشت که باید از کارمندانش در مقابل این رکود محافظت کند و با اینکه مقدار درآمد آن ها کاهش یافت ولی هیچ گزارشی مبنی بر اینکه فردی کارش را از دست داده باشد، وجود ندارد.

  این اتفاقات دقیقا زمانی بود که برق رسانی به مناطق روستایی در آمریکا شروع شده بود،  بنابراین اونان چشم انداز فروش بین الملی را آغاز کرد و خط تولید محصولاتش را  تا قدرت ۲۰ کیلووات توسعه داد.

  تلاش های زمان جنگ جهانی دوم

  در ۱۹۳۹، شرکت اونان اولین در طراحی و خط تولید سیلندرهای دوقلوی آلومینیومی موتورهای بنزینی با یاتاقان های ( Bearing ) قابل تعویض بود.

  هر سال بیش از ۱۰،۰۰۰ دستگاه در زمان جنگ جهانی ساخته می شد و بیشتر از نصف ژنراتورهای مورد نیاز متفقین  توسط شرکت اونان ساخته می شد.

  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 14
  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 16

  کشتی ارواح، مین روب

  کشتی با بدنه چوبی خنثی کننده مین، وظیفه خطرناک منفجر کردن مین های مغناطیسی را توسط علم پالس های الکترومغناطیسی به عهده گرفت.

  موتورهای دوقلوی مدل K  وظیفه تأمین برق برای این کشتی ها را داشتند. کشتی پالس قوی را توسط یک سیم بکسل ارسال می کرد تا تصویر میدان مغناطیسی کشتی ارواح را رصد کنند و به صورت کنترل شده از راه دور، مین را منفجر کنند.

  صدها کشتی بدین منظور برای ناوگان آمریکا و انگلیس ساخته شد.

  دوران پس از جنگ

  پس از جنگ جهانی دوم، اونان اولین موتور کوچک دیزلی اش را طراحی کرد که بازار فروش مهمی را برای آینده شرکت رقم زد.

  همزمان شروع به عرضه موتورهای تک بنزینی بدون ژنراتور همراه به بازار کرد.

  این مسأله باعث استحکام بیشتر شرکت شد زیرا تقاضای ژنراتور پس از جنگ به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافت.

  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 18
  تاریخچه دیزل ژنراتور کامینز 20

  اهمیت ارزشها

  D.W. Onan  فردی بود که به شرایط کارمندانش اهمیت می داد و طرح تقسیم سود مربوط به کارمندان را به راه انداخت.

  این اتفاق ارزشمند یکی از معیارهایی بود که به همکاری با Cummins  منجر شد و در نهایت در سال ۱۹۹۲ Cummins  شرکت Onan را خرید.

  امروزه علاوه بر برنامه تقسیم سود،‌ کامینز توسط برنامه EEEC (هر کارمند هر جامعه ) که کارمندان را به کار اجتماعی داوطلبانه تشویق می کند، ارزش اهمیت دادن را بیش از پیش ثابت کرده است.

  سال پیش،‌ کارمندان شرکت کامینز روی هم رفته ۳۶۸،۳۷۷ ساعت کار داوطلبانه اجتماعی انجام داده اند.

  شرکت توسعه نیروگاه های دیزلی پارسیان نماینده رسمی کامینز در ایران است که می‌توانید محصولات کامینز مانند دیزل ژنراتور ، موتورهای دیزلی و … از این صفحه محصولات سفارش بدهید.

  سوالات متداول

  – شرکت Onan آمریکا توسط چه کسی و به چه منظور تاسیس شد؟

  این شرکت توسط D.W. Onan  به منظور فروش ابزار مکانیکی خاص برای وسایل نقلیه موتور دار در سال 1920 تاسیس شد.

  -اولین دیزل ژنراتور در چه سالی ساخته شد؟

  دیزل ژنراتور اولین بار در سال 1892 توسط مخترع آلمانی به نام رودلف دیزل ساخته شد. 

  آبان 10, 1399