loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  تامین برق استخراج ارز دیجیتال

  تامین برق استخراج ارز دیجیتال

  استخراج معادن طلا و دیگر فلزات گرانبها از جمله کارهای سودآوری است که سالیان دراز انسان ها را درگیر خود کرده است.

  در دنیای حقیقی برای استخراج طلا بایستی تجیهزات و ماشین آلات را به کار گرفته و با استفاده از نیروی انسانی به استخراج منابع از معادن بپردازید.

  اما در دنیای مجازی استخراج طلا به شکل دیگری است. در دنیای دیجیتال کافیست روی صندلی خود تکیه داده و با حرکت موس به استخراج طلا از معادن مجازی بپردازید.

  همان طور که اینترنت با ایجاد پل های ارتباطی بین افراد فاصله ها را از بین برد، با ظهور و گسترش بلاک چین واسطه ها نیز از میان رفتند. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یکی از همان خدمات تقریبا نوظهوری هستند که بر بستر بلاک چین فراهم شده اند.

  پول های دیجیتال بدون واسط و نظارت بانک ها تمامی مبادلات و تراکنشات را بر بستر بلاک چین انجام می دهند و هر روز نیز به ارزش آن ها افزوده میشود.

  درست است که استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به نیروی انسانی ندارد، اما نیاز به دستگاه های قدرتمند محاسباتی دارد که این دستگاه ها نیز به نیروی برق زیادی برای کار خود نیاز دارند.

  در کشورهایی مانند چین که انرژی برق ارزانی در اختیار مردم قرار گرفته است، استخراج ارزهای دیجیتال یکی از کارهای پرسود و پر طرفدار است.

  به طوری که در حال حاضر چین به یکی از قطب های استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

  اما در کشورهایی مانند ایران که انرژی برق بسیار گران است چگونه میشود ارزهای دیجیتال را استخراج کرد به طوری که انرژی ارزان تری صرف شود و در مقابل سوددهی بالاتری را نیز داشته باشد.

  در ادامه این مقاله ضمن توضیح کوتاهی در مورد استخراج ارزهای دیجتال و نحوه کار آن، به توضیح تکنیک هایی برای به دست آوردن برق ارزان جهت استخراج می پردازیم.

  تامین برق استخراج ارز دیجیتال 2

  همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک چین کار می کنند.

  عملکرد اکثر ارزهای دیجتالی مانند شبکه های peer-to-peer یا همتا به همتا هست و این یعنی برای انجام تراکنشها نیاز به واسطه ندارند که به اصطلاح به آن ها شبکه های غیرمتمرکز گفته میشود.

  به یاد دارید که در بستر اینترنت برای پرداخت های آنلاین حتما بایستی یک شبکه بانکی یا یک موسسه اعتباری پردازش های لازم را برای تراکنش های شما انجام دهد و عملیات انتقال پول که شامل کسر از حساب شما و افزودن به حساب شخص دیگر است را با فراهم کند و امنیت داده ها را نیز تامین کند.

  انجام این تراکنش ها نیاز به محاسبات پیچیده و دستگاه های قدرتمند دارد که همه این ها را بانک مذکور انجام داده و در این میان مبلغی را به عنوان کارمزد از شما دریافت می کند. 

  اما بر بستر بلاک چین بانکها و دیگر واسطه ها حذف شده و کلیه این پردازش ها توسط کاربران مورد معامله انجام می گیرد که البته این پردازش ها نیاز به دستگاه های پیشرفته و البته گران قیمتی دارد تا بتواند معادلات بیت کوین را در سریعترین زمان و با امنیت بالایی پردازش کند.

  حال استخراج کننده های بیت کوین در سراسر جهان این دستگاهها را خریداری می کنند و نقش واسط را برای معامله کننده های بیت کوین بازی می کنند و پاداش و کارمزد هر تراکنش را دریافت می کنند.

  این به زبان ساده استخراج بیت کوین یا استخراج ارز دیجیتال نام دارد.

  استفاده از برق ارزان برای استخراج بیت کوین

  همانطور که گفته شده استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به دستگاه هایی دارند تا محسابات و پردازشهای لازم را انجام دهند.

  این محاسبات و پردازش ها معمولا با تولید گرمای زیاد همراه خواهد بود که تمامی این ها به اضافه هزینه خنک کردن دستگاه، برق و انرژی زیادی را مصرف می کند.

  بنابراین در کشوری مانند ایران که بتازگی احتمالا دولت و مجلس هم قصد دارند تعرفه برق استخراج کردن را صادراتی کنند، که این تعرفه از نظر قیمت از تجاری هم گران تر تمام میشود، بنابراین سوددهی استخراج بسیار کم میشود و حتی شاید زیان ده هم باشد.

  اما نگران نباشید. در ادامه به معرفی دو شیوه برای استخراج ارزهای دیجیتالی و صرف هزینه کمتر برق و انرژی می پردازیم.

  استفاده از ژنراتورهای گاز سوز

  یکی از روش های تامین برق ماینرهای بیت کوین استفاده از ژنراتورهای گازی است.

  ژنراتورها یا موتورهای برق مولدهایی هستند که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل میکنند.

  سوخت اصلی ژنراتورهای گازی همانطوری که از نامش پیداست گاز شهری است.

  از آنجایی که قیمت گاز در ایران نسبت به دیگر کشورها بسیار ارزان تر است، پس استفاده از این ژنراتورها گزینه مناسبی برای تامین برق دستگاه های استخراج کننده ارزهای دیجیتالی است.

  استفاده از ژنراتورهای دیزلی یا گازوییلی

  با توجه به قیمت سوخت در ایران، بعد از ژنراتورهای گازی، ژنراتورهای دیزلی یا گازوییلی انتخاب مناسب دیگری است که می توانید از آن به عنوان تامین کننده برق ماینرهای ارزهای دیجیتالی استفاده کنید.

  از این ژنراتورها در مواردی که دسترسی به گاز شهری غیرممکن است و برعکس دسترسی به سوخت گازوییل امکان پذیر است مناسب است.

  پیشنهاد ما

  البته خرید ژنراتورهای تولید برق در بازار ایران به این راحتی نیست.

  چرا که برندهای متفرقه و تقلبی اقدام به عرضه ژنراتورهایی با قطعات غیر اورجینال کرده اند که این دستگاه ها را بدون هیچ ضمانتی وارد بازار می کنند.

  استفاده از دستگاه های اصل با برندهای معتبر طول عمر دستگاه شما و مصرف کمتر و انرژی بیشتر را فراهم می کند. 
  شرکت پارسیان دیزل نماینده رسمی دیزل ژنراتور و ژنراتورهای گازی برندهایی مانند دوسان، کامینز، ولوو پنتا با بیش از 30 سال سابقه تنها ارائه کننده ژنراتورهای اورجینال با ضمانت نامه فارسی است. 

  سوالات متداول

  – کدام کشور در بحث استخراج ارز دیجیتال حرف اول را در دنیا می زند؟

  در حال حاضر چین به یکی از قطب‌های استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. زیرا انرژی برق به صورت ارزان در اختیار مردم قرار دارد.

  – شیوه‌های استخراج ارزهای دیجیتال و صرف هزینه کمتر برق به چه صورت است؟

  اولین روش برای تامین برق ماینرهای بیت کوین استفاده از ژنراتورهای گازی است؛ دومین روش استفاده از ژنراتورهای دیزلی یا گازوئیلی است.


  آبان 4, 1399