loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  ۷ مزیت دیزل ژنراتورهای قابل حمل

  دیزل ژنراتورهای قابل حمل

  دیزل ژنراتورهای قابل حمل، به جز فیمت مناسب، چه ویژگی‌هایی دارند که بسیاری از افراد آنها را برای محیط کار یا منزل خود به منظور تامین برق پشتیبان ترجیح می‌دهند؟ آیا این نوع ژنراتورها، قدرت تامین برق در طولانی مدت را دارند؟ مهمترین مزیت‌های استفاده از دیزل ژنراتورهای قابل حمل، ابعاد و اندازه کوچکتر آنهاست اما قطعاً مزیت این ژنراتورهای برق تنها به سایز آنها خلاصه نمی‌شود. چنانچه تمایل دارید در مورد مزیت‌های استفاده از ژنراتورهای قابل حمل بدانید، در این مقاله از پارسیان دیزل همراه ما باشید.

  مزایای دیزل ژنراتورهای قابل حمل

  دیزل ژنراتورها، برق اصلی یا پشتیبان بسیاری از فعالیت‌ها را تامین می‌کنند و از رکود و خموشی در کسب و کارها در مواقع اضطراری قطع برق، جلوگیری می‌نمایند. دیزل ژنراتورهای قابل حمل سایز کوچک تری دارند و شما می‌توانید در صورت لزوم، مکان نصب آن‌ها را تغییر دهید. همچنین این ژنراتورها به راحتی در حداقل فضای ممکن، راه‌اندازی می‌شوند و این مزیت برای مجتنع‌ها و اماکنی که با محدودیت فضا رو به رو هستند، مفید است. در ادامه به ۷ مزیت استفاده از دیزل ژنراتورها اشاره می‌کنیم.

  1-دارای موتور کوچکی هستند اما قدرت بالایی دارند

  موتورهای دیزلی در مقایسه با ژنراتورهای گازسوز هم سایز، موتور کوچک‌تری دارند اما در عوض با قدرت بیشتری برق تولید می‌کنند.‌ به طور متوسط خروجی دیزل ژنراتورهای کوچک نسبت به ژنراتورهای هم سایز بنزینی دو برابر بیشتر است.

  2-دیزل ژنراتورها مدت زمان طولانی‌تری بی‌وقفه کار می‌کنند

  طراحی دیزل ژنراتورها به گونه‌ای است که راندمان بالایی دارند و مدت زمان طولانی با توان بالا کار می‌کنند. بنابراین در مواقعی که شبکه برق اصلی قطع می‌شود، می‌توان روی زمان روشن ماندن دیزل ژنراتورها برای طولانی مدت حساب باز کرد. در حالی که موتورهای بنزینی این قابلیت را ندارند و حتماً بعد از یک مدتی روشن ماندن، باید استراحت کنند. بنابراین اگر قصد دارید تا از ژنراتور برق به منظور تامین برق اصلی نیز استفاده کنید، می‌توانید از دیزل ژنراتورها بهره بگیرید و با خیال راحت بی وقفه از آن‌ها برق دریافت نمایید.

  3-دیزل ژنراتورها آلودگی صوتی کمتری ایجاد می‌کنند

  به طور کلی موتورهای دیزلی در مقایسه با موتورهای بنزینی سر و صدای کمتری تولید می‌کنند. به علاوه در ژنراتورهای دیزلی جدید، میزان صدای تولید شده در زمان روشن بودن دستگاه به حداقل ممکن رسیده است و این یکی از مزیت‌های دیزل ژنراتورهای قابل حمل است. این امر به خصوص زمانی که دیزل ژنراتورها برای محیط‌هایی که باید در آنها آرامش برقرار باشد مثل بیمارستان، خریداری می‌شوند، حائز اهمیت بیشتری است. همچنین گاهی افرادی که قصد دارند در محیط منزل از ژنراتور برق استفاده کنند، به علت صدای بلند از خرید آن پشیمان می‌شوند. باید بگوییم که نسل جدید دیزل ژنراتورها، کمترین میزان صدا را دارند و راحتی و رفاه اهالی منزل را فراهم می‌کنند.

  4-دیزل ژنراتورها در شرایط‌های گوناگون کارایی قابل قبولی دارند

  دیزل ژنراتورها دیرتر مستهلک می‌شوند و شما می‌توانید برای سالیان سال از آنها به عنوان منبعی برای تامین برق پشتیبان استفاده کنید. همچنین امکان راه‌اندازی این ژنراتورهای دیزلی در شرایط آب و هوایی مرطوب نیز فراهم است و به دستگاه آسیبی نمی‌رسد. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت از دیزل ژنراتورها در فضای باز نیز استفاده نمایید. علت عدم آسیب دیزل ژنراتورها در فضای باز این است که کلیه قسمت‌های داخلی دستگاه، به وسیله روکش‌های محافظ پوشیده شده است و در معرض رطوبت قرار نمی‌گیرد. به علاوه در صورت خراب شدن، تعمیر آنها هزینه کمتری به همراه خواهد داشت. این نوع ژنراتورها با حداقل سوخت، بیشترین خروجی را ارائه می‌دهند و این ویژگی، دیزل ژنراتورها را به گزینه مناسب تبدیل کرده است.

  5-نگهداری این ژنراتورها راحت‌تر است

  از آنجایی که در طراحی موتورهای برق دیزلی از کاربراتور یا شمع استفاده نشده است، باعث شده که ساختار ساده‌تری داشته باشند. بنابراین کمتر به تعمیرات نیاز پیدا می‌کنند و در صورت تامین سوخت به موقع، سال‌ها می‌توانید از آن‌ها به عنوان منبع تامین کننده برق پشتیبان استفاده کنید. همچنین به این دلیل که مصرف آن‌ها در مقایسه با ژنراتورهای بنزینی کمتر است، پس نگهداری از آن‌ها راحت‌تر بوده و نیاز نیست تا به طور مرتب کسی به آن‌ها سرکشی کند و میزان سوخت دستگاه را چک کرده و در صورت لزوم سوخت‌گیری انجام دهد.

  6-دیزل ژنراتورها سوخت ایمن‌تری دارند

  موتورهای دیزلی با سوخت گازوئیل کار می‌کنند؛ این سوخت در مقایسه با بنزین خطر اشتعال کمتری دارد. همچنین ژنراتورهای بنزینی مصرف سوخت بالایی دارند و باید به طور مداوم سوخت آنها تامین شود که این سوختگیری می‌تواند خطر آفرین باشد. در مقابل دیزل ژنراتورها نیاز به سوختگیری کمتری دارند. علاوه بر این‌ها، شما باید نسبت به انبار کردن سوخت مورد نیاز ژنراتورهای برق نیز اقدام کنید. واضح است که انبار کردن حجم زیادی از بنزین در محیط زندگی یا محل کار می‌تواند ریسک آتس سوزی را بالا ببرد. در حالیکه که گازوئیل خطر اشتعال کمتری دارد و انبار کردن سوخت دیزل ژنراتورها نیز ایمن‌تر  است.

  7-فروش دیزل ژنراتورهای قابل حمل به صورت دست دوم راحت‌ است

  یکی دیگر از مزیت‌های دیزل ژنراتورهای قابل حمل، این‌ است در صورتی که به آنها نیاز ندارید یا قصد دارید مدل دستگاه خود را ارتقا دهید، می‌توانید خیلی راحت بعد از یک سرویس نمودن آنها را بفروشید. یکی از دلایلی که افراد نسبت به خرید دیزل ژنراتورهای دست دوم رغبت دارند، طول عمر مفید این دستگاه است. یعنی در صورت نگهداری صحیح، عمر مفید این ژنراتورها در مقایسه با ژنراتورهای بنزینی بیشتر است و خرید دستگاه کارکرده نیز صرفه اقتصادی دارد. بنابراین بسیاری از کارگاه‌ها و  شرکت‌های تازه تاسیس که نمی‌خواهند هزینه‌های جانبی آن‌ها افزایش یابد، اقدام به خرید دیزل ژنراتور دست دوم می‌کنند.

  جهت آشنایی و خرید با انواع دیزل ژنراتورها به صفحه دیزل ژنراتور مراجعه کنید.

  کلام آخر

  دیزل ژنراتورهای قابل حمل به دلیل سایز کوچک و سر و صدای کمی که تولید می‌کنند مورد استفاده بسیاری از محیط‌های مسکونی، ادارات و محیط‌های کاری قرار می‌گیرند. از دیگر مزیت‌های این نوع ژنراتورها می‌توان به سوخت ایمن، نگهداری راحت، راندمان کاری بالا، بی‌‌وقفه کار کردن و راه‌اندازی در فضای باز اشاره کرد. پارسیان دیزل در زمینه فروش انواع دیزل ژنراتورهای قابل حمل فعال است و شما می‌توانید ضمن مراجعه به سایت و مشاهده محصولات این فروشگاه آنلاین، در صورت نیاز از راهنمایی‌های مشاوران مجرب مجموعه نیز استفاده کنید.

  بهمن 14, 1402

  دسته‌بندی:دیزل ژنراتور