loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  آشنایی با کاربردهای ژنراتورهای دیزلی و گازسوز در مواضع صحرایی

  کاربردهای ژنراتورهای دیزلی و گازسوز در مواضع صحرایی

  برق جزء لاینفک زندگی انسان‌ها است و بدون آن، بسیاری از فعالیت‌ها مختل می‌شود. فرقی نمی‌کند که در شرایط بحرانی اضطراری باشید و نیاز به راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی داشته باشید یا اینکه برای مجتمع بوم گردی صحرایی خود به دنبال تامین روشنایی باشید. ژنراتورهای دیزلی و گازسوز انتخاب ایمن و مطمئنی هستند که برق مورد نیاز مصارف شما را تامین می‌کنند. کاربردهای ژنراتورها به همین موارد محدود نمی‌شود، چنانچه تمایل دارید با کاربردهای ژنراتورهای دیزلی و گاز سوز در مواضع صحرایی آشنا شوید، در ادامه با پارسیان دیزل همراه باشید.

  کاربردهای ژنراتورهای دیزلی و گازسوز در مواضع صحرایی

  تامین برق اهمیت زیادی دارد و این ژنراتورها هستند که برق اصلی در مواضع صحرایی را تولید می‌کنند. از جمله کاربردهای ژنراتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  تامین برق برای اقامتگاه‌ها و بوم گردی‌های صحرایی

  از چند سال اخیر با گسترش صنعت گردشگری، شب ماندن در کویر و اقامتگاه‌های صحرایی رواج پیدا کرده است. این اقامتگاه‌ها برای اینکه بتوانند برق مورد نیاز جهت روشنایی، یخچال، تلویزیون، کولر و اینترنت مهمانان خود را تامین کنند، ناگزیرند تا از ژنراتورهای دیزلی و گازسوز استفاده نمایند. اندازه ژنراتورهای به کار رفته، بستگی به وسعت و نیاز بوم گردی دارد.

  تامین برق برای بیمارستان‌های صحرایی

  در مواقعی که حادثه و بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله اتفاق می‌افتد، برخی از شهرها و روستاها آسیب می‌بینند. اولین اقدامی که نهادهای مربوط به بلایای طبیعی انجام می‌دهند، علاوه بر احداث کمپ‌ها برای سکونت افراد، ایجاد بیمارستان صحرایی است. در این بیمارستان‌ها برای تامین روشنایی، کار کردن وسایل مربوط به پزشکی مثل ونتیلاتور، روشن نمودن وسایل گرمایشی و سرمایشی بسته به شرایط دمایی منطقه نیاز به برق است.‌ بنابراین ژنراتورهای دیزلی و گازسوز قادر هستند تا در شرایط بحرانی حوادث و بلایای طبیعی، برق مورد نیاز برای احداث و راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی را تامین کنند.

  استفاده از ژنراتورها در نیروگاه‌های حرارتی

  انرژی برق توسط نیروگاه‌های مختلف از جمله نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود. این نیروگاه‌ها، انرژی‌های مختلفی از جمله آب، باد و انرژی خورشیدی را جهت به چرخش درآوردن توربین‌ها استفاده می‌کنند. همانطور که از نام این نیروگاه‌ها مشخص است، به وسیله گرما و حرارت بالا کار می‌کنند. از آنجایی که این نیروگاه‌ها در مکان‌هایی خارج از شهر احداث می‌شوند، برای اینکه برق مورد نیاز برای راه‌اندازی آنها تامین گردد، وجود ژنراتورها ضروری است

  استفاده در نیروگاه‌های زیستی

  نیروگاه‌های زیستی که دوستدار محیط زیست هستند، برای تامین برق مورد نیاز مصارف خانگی و صنعتی از سوخت‌هایی که آلایندگی ندارند، استفاده می‌کنند. این نیروگاه‌ها بخار آب تولید می‌کنند که برای ایجاد بخار آب از سوخت‌های آلی مثل زباله‌های دامی و کشاورزی بهره می‌گیرند. برای احداث این نیروگاه‌ها نیاز به انرژی الکتریکی است تا علاوه بر تامین برق مورد نیاز راه‌اندازی دستگاه‌ها، برق لازم برای وسایل گرمایشی، برودتی و روشنایی نیروگاه نیز تامین شود.

  برای کمپ‌های شخصی در دل صحرا

  بسیاری از افراد تمایل دارند تا برای تحقیق یا لذت بردن از شگفتی‌های کویر و دشت‌های مختلف شب را در آنجا اتراق کنند. اگر شما هم جزء این افراد هستید، پس حتماً قبل از کمپ زنی در این مناطق، باید به فکر تامین برق جهت مصارف گوناگون از جمله روشنایی باشید. قطعاً تنها گزینه‌ای که به ذهن می‌رسد استفاده از ژنراتورها دیزلی یا گازسوز است.

  تامین برق برای احداث کارخانه‌های نفت و گاز

  از آنجایی که نفت و گاز در اعماق زمین وجود دارد؛ بنابراین برای استخراج آنها نیاز به احداث کارخانه‌های تولید کننده گاز و نفت است. چون در اغلب این مکان‌هایی که نفت و گاز استخراج می‌شود، برق سراسری عبور نکرده، بنابراین بهترین گزینه برای تامین برق در این کارخانه‌ها استفاده از ژنراتورها است. البته فراموش نکنید که با توجه به شرایط جوی و طوفان‌های شن که در محل احداث کارخانه تولید کننده گاز و نفت اتفاق می‌افتد، اهمیت مراقبت و نگهداری از این ژنراتورها مطرح است تا رسوبات شنی در دستگاه ایجاد نشود. شما می‌توانید از ژنراتورهایی که مجهز به سنکرون هستند، استفاده نمایید تا با توان بالا ساعت‌های طولانی بی‌وقفه برق تولید کنید.

  برق مناطق مسکونی در برخی از روستاها

  برخی از روستاها مثل روستاهایی که در ارتفاعات قرار دارند، به دلیل اینکه در مسیرهای صعب العبور هستند و جمعیت زیادی ندارند، شبکه برق سراسری به آن مناطق انتقال پیدا نکرده است. بنابراین ساکنین این منطقه برای اینکه بتوانند روشنایی و برق مورد نیاز برای استفاده از وسایلی چون یخچال و تلویزیون را فراهم کنند، باید از ژنراتورهای دیزلی و گازسوز استفاده نمایند. همچنین عشایر کشور که بین ییلاق و قشلاق کوچ می‌کنند و برای سکونت چادرهای صحرایی برپا می‌کنند، نیز از دیزل ژنراتورها برای تامین برق مورد نیاز بهره می‌گیرند. البته با توجه به اینکه این افراد ناچار هستند در طی سال دو بار کوچ نمایند، بنابراین باید از ژنراتورهای دیزلی و گازسوز قابل حمل استفاده کنند تا در هنگام جابجایی با دشواری روبرو نشوند.

  تامین برق برای پروژه‌های ساخت و ساز

  گاهی برای اجرای برخی از پروژه‌های ساخت و ساز مثل حفاری در دل کوه برای احداث تونل، پل سازی و سدسازی به تجهیزاتی نیاز است که با نیروی برق کار می‌کنند. برق لازم برای راه‌اندازی و کمپ کارگران و مهندسان این پروژه‌ها توسط ژنراتورهای دیزلی و گازسوز تولید می‌شود.

  تامین برق در معدن

  کار در معدن جزء آن دسته از مشاغلی است که چون در مناطق خارج از شهر اتفاق می‌افتد، دسترسی به برق شبکه سراسری میسر نیست. پس ژنراتورهای دیزلی و گازسوز گزینه مناسبی برای این مکان‌ها هستند. برای ایجاد روشنایی در معدن و کمپ معدنکاران باید از ژنراتورها استفاده نمایید.

  جهت مشاهده انواع دیزل ژنراتورها و خرید آن به صفحه دیزل ژنراتور مراجعه کنید.

  کلام آخر

  دیزل ژنراتورها تنها به عنوان تامین کننده برق پشتیبان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه در برخی از مواضع صحرایی از آنها به منظور تامین برق اصلی استفاده می‌شود. از جمله مهم‌ترین کاربردهای ژنراتورهای دیزلی و گازسوز در مواضع صحرایی می‌توان به تامین برق برای اقامتگاه‌های بوم گردی صحرایی، کمپ زنی شخصی، تامین برق بیمارستان‌های صحرایی، تامین برق برای کارخانجات تولیدی نفت و گاز، برق روستاهای صعب العبور، برق مورد نیاز برای عشایر، تامین برق پروژه‌های ساخت و ساز و معدن اشاره کرد. چنانچه قصد دارید برای مواضع صحرایی از دیزل ژنراتور‌ها و ژنراتورهای گازسوز استفاده کنید، می‌توانید انواع مختلف آنها را در سایت پارسیان دیزل مشاهده کرده و به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید.

  بهمن 11, 1402