loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  همه چیز درباره تاریخچه ولوو پنتا Volvo penta

  Volvo penta

  Volvo penta به مدت بیش از صد سال است که در زمینه پیشگام بودن جهت ارائه راه حل های جدید و خلاقانه شناخته شده است. نوآوری از ویژگی های بنیادی ما می باشد. ما برای رسیدن به آینده استانداردها را به چالش کشیده و از محدودیت ها عبور می کنیم. آینده ی نوآوری ها در زمینه موتور در خشکی و در دریا.

  ابتدای راره شرکت Volvo penta

  1907:

  در ابتدا این شرکت Sköfde Gjuteri. نام گرفت. در سال 1907 یک سفارش برای ساخت موتور پارافینی جهت آزمایشات دریافت کردند. این مورد B1 مشهور طراحی شده توسط Edvard Hubendick گردید.

  1918:

  محدوده موتور گسترش یافت که شامل 3،2 و 4 سیلندر  با سرعت موتور rpm 800 بود. موتور ها به قایق داران، آتش نشانی، ارتش و مالکان خانه فروخته شد.

  نام موتور Penta

  1919:

  موتور B1، Penta نام گرفت که کلمه ای یونانی به معنای پنج است. این نام به این دلیل انتخاب گردید که در جلسه ای که اولین نقشه ها ارائه شدند 5 مرد حضور داشتند. Sköfde Gjuter این نام را به AB Pentaverken تغییر داد.

  تعداد محصولات فروخته شده در سال 1920

  1922:

  در این سال U2 outboard engine معرفی گردید. در دهه 1920 تعداد بیشتری از موتورهای U2  نسبت به تمام سایر محصولات فروخته شد.

  تاسیس ولوو

  1925:

  Assar Gabrielsson  و Gustaf Larsson ، که دو سال بعد ولوو را تاسیس کردند، یک موتور از  Pentaverken جهت سرمایه گذاری خود در یک خودرو ساخت سوئد سفارش دادند. در سالهای بعد Volvo یک مشتری بسیار مهم برای Pentaverken گردید.

  1935:

  تجارت با  Volvo به طور فزاینده ای برای Penta با اهمیت تر گردید و در 1935 Volvo شرکت Pentaverken را خریداری کرد و نام آن را به Volvo Pentaverken تغییر داد.

  :AB Pentaverken

  Volvo دپارتمان های طراحی و فروش موتورهای غیر مرتبط با اتومبیل را به گوتنبرگ منتقل کرد و شرکت AB Pentaverken را تاسیس نمود، شرکتی که سپس AB Volvo Penta از آن رشد یافت.

   زنان برای اولین بار امکان کار در این شرکت را یافتند.

   Hesselman engine

   Hesselman engine:

  موتور Hesselman معرفی گردید: یک موتور 6- سیلندر نفت خام  همراه با 3 سلیندر غیرفعال. این مدل نسبت به زمان خود طراحی خیلی پیشرفته ای داشت.

  1946:

  نام غیر ساده ی Pentaverken به AB Penta تغییر یافت. در این سال اولین موتور دیزلی از کارخانه Skövde وارد بازار شد. این موتور خطی توجه زیادی را به کارکردن بدون سر و صدا و بدون حرکت خود جلب کرد.

  Harald Wiklund به عنوان مدیر شرکت AB Penta منصوب شد

  1949:

  Harald Wiklund به عنوان مدیر شرکت AB Penta منصوب شد. او استعداد زیادی در زمینه تجارت داشت و دارای ایده های جدید زیادی بود و توانست طی 5 سال گردش مالی شرکت را 5 برابر افزایش دهد. او مدیریت این شرکت را در  28 سال بعد نیز برعهده داشت.

  1954:

  اولین سری تولیدات توربودیزل در دنیا در سال 1954 معرفی کردند و سپس متعاقب آن دو سال بعد اولین موتورهای دریایی از نوع charged air-cooled  تولید شد.

  1958:

  محدوده تولید موتور ها گسترش یافت و نوع جدید MD1 تولید شد که کوچکترین  نوع موتور  direct-injected  با revolutionary reverse gear بود.

  1959:

  این شرکت Aquamatic را که یک اتقلاب در صنعت قایقرانی بود معرفی نمود. Aquamatic در تاریخچه این شرکت بسیار نامی و دومین اکتشاف اصلی این  شرکت می باشد. یک کارخانه جدید در Köping، سوئد،  برای رفع نیازهای فزاینده ی رو به رشد ساخته شد.

  1965:

  این شرکت نامش را به AB Volvo Penta تغییر داد. شرکتهای تابعه در انگلستان، آلمان، و ایتالیا تاسیس شدند. پیشرفتها در آمریکای جنوبی نیز صورت گرفت، و شرکت هلندی Dieseltechniek خریداری گردید.

  کسب مجوز تولید موتورهای OUTBOARD

  1973:

  شرکت Volvo Penta تولید موتورهای outboard را از شرکت Monark-Crescent کسب نمود. U-22, ، Monark و Archimedes تولیدات جدید در میان برنامه تولید گسترده Volvo Penta گردیدند.

  با این وجود، با گذشت زمان به سوی آخر دهه 1970، رقابت از جانب تولیدکنندگان ژاپنی بسیار شدید گردید، تا آنجا که فروش ها شروع به کاهش و تولید موتور outboard متوقف گردید.

  1977:

  Lars Malmros از Volvo Truck Corporation و Harald Wiklund از Volvo Penta موتور 40 را ابداع نمودند: موتور دیزلی 6- سیلندر کوچک. برای تولید این محصول کارخانه در وارا سوئد بنا شد.

  1982:

  شرکت AB Volvo Penta یک شرکت مستقل در گروه Volvo گردید. یک کارخانه تولید جدید در گوتنبرگ باز شد. ساختمان اداری اصلی در گوتنبرگ مجددا تجهیز شد و تأسیسات جدید در Krossholmen Test Center ساخته شد.

  همه چیز درباره تاریخچه ولوو پنتا Volvo penta 9

  1983:

  Duoprop معرفی گردید که در واقع یک گام مهم به سوی ایده‌ی Aquamatic بود. دو پروانه چرخان در خلاف جهت همدیگر روی یک محور که موجب کارایی بالاتر و خصوصیات کنترلی بیشتر نسبت به نوع تک پروانه ای می شد.

  1987:

  GenPac

  موتور دیزل جدید  TID162 و ایده ی GenPac  به بازار عرضه شد. با موتور از پیش مونتاژ شده بر روی یک قاب فولادی انعطاف پذیر که به عنوان قاب حمل و نقل نیز کار می کرد، مونتاژ برای سازندگان generator set ساده گردید.  

   GenSet Kit

  GenSet Kit assembly package با همکاری Leroy-Somer توسعه یافت. راه حلی که در آن ژنراتور به عنوان قطعه ای که برای مونتاژ نهایی توسط مشتری سازگار شده است، تحویل داده می شود.

  دهه 1980:

  The 2000 series:

  Volvo Penta سری های 2000 را وارد بازار کرد. موتور در محدوده ی 43- 9  اسب بخار برای  قایق های بادبانی و قایق هایی که جابجایی آب کمتر ی را موجب می شوند.

  V8-powered DuoProp :

  اولین موتور V8 بنزینی با DuoProp معرفی گردید.

  ترکیب یک کمپرسور مکانیکی و یک توربوشارژر

  1991:

  Volvo Penta نظریه ی KAD را معرفی کرد. ترکیب یک کمپرسور مکانیکی و یک توربوشارژر که حداکثر توان و نیروی گشتاوری بزرگی را مستقیماً از دورهای پایین موتور برای شتاب گیری چشمگیر تولید می کند. KAD42 به سرعت به پرفروش‌ترین دیزل  Aquamatic جهان تبدیل شد.

  1994:

  تزریق الکترونیکی سوخت در سراسر برنامه بنزین گسترش یافته است. این موضوع در موتور  کم حجم 6 لیتری 63  که همراه با 770 اسب بخار 16 لیتری TAMD163 – قوی ترین موتور ولوو پنتا – معرفی شده است منعکس شده است.

  1996:

  در این سال پروانه تاشو سه تیغه که ثبت اختراع شده بود معرفی گردید. این محصول عملکرد عالی  under power را با مقاومت بسیار پایین هنگام قایقرانی ترکیب می کند.

  1997:

  مفهوم KAD به یک سری کامل از دیزل های دریایی با کارایی بالا گسترش یافته است. در ترکیب با Duoprop ، سری های KAD از بسیاری جهات عملکردی بسیار بهتری از موتورهای بنزینی می دهند در عین حال جایگزینی کاملاً جدید برای قایقرانی عملکردی می باشند.

  2000:

  تاسیسات جدید تولید

  یک کارخانه مونتاژ جدید در چین افتتاح شد. کارخانه در شهر وارا توسعه یافت تا بتواند طیف مدل های جدید و فناوری های جدید را مدیریت کند. فروش و سودآوری افزایش یافت و Volvo Penta بهترین عملکرد را در گروه Volvo  داشت.

  D12

  2000 اسب بخار

  D12 برای قایق های تفریحی راه اندازی شد و محدوده موتورهای تجاری تا 2000 اسب بخار افزایش یافت.

  مسابقه اقیانوسی ولوو

  2001:

  مسابقه اقیانوسی ولوو

  هر قایق تفریحی در مسابقه اقیانوسی ولوو 2001-2002 دارای دو موتور Volvo Penta بود: یک موتور محرکه که فقط در شرایط اضطراری در طول مسابقه قابل استفاده بود و یک موتور کمکی برای تولید برق، آب شیرین و برای تامین انرژی پمپ های ballast water.

  پرفروش ترین موتور دیزلی جهان

  پرفروش ترین موتور دیزلی جهان

  راه اندازی KAD300 که پرفروش ترین موتور دیزلی جهان با sterndrive گردید.

  2002:

  پروانه جدید برای ملوانان

  پروانه تاشو 4 پره برای قایق های بادبانی راه اندازی شد.

  2003:

  تعیین یک استاندارد جدید

  موتورهای داخلی، D3، D4، D6 استانداردهای جدیدی را در صنعت دریایی ایجادکردند. این نسل جدید از موتورهای دیزل تمیزتر، سریعتر و بی صداتر بود. همچنین این شرکت (EVC) Electronic Vessel Control را راه‌اندازی کرد که در واقع یک پلت فرم الکترونیکی و سیستم جامع می باشد که موتور قایق، سیستم‌های کنترل، ابزار و عملکردهای داخل قایق را قادر می‌سازد تا با هم ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را مبادله کنند.

  Volvo Penta IPS

  2005:

  سال IPS

  معرفی Volvo Penta IPS انقلابی در این حوزه ایجاد کرد. صنعت قایق‌رانی با بزرگ‌ترین تغییر خود از زمانی که Volvo Penta در سال  1959 Aquamatic را راه‌اندازی کرد، روبرو شد. این محصول سریع‌تر، قوی‌تر، راحت‌تر، کم‌مصرف‌تر بود و به آسانی مانند یک خودرو معمولی هدایت می شد.

  2006:

  Volvo Penta IPS Joystick معرفی شد. با چند حرکت ساده دست، راننده قایق می تواند حتی در شرایط سخت وزش باد، قایق را با خیال راحت در کنار اسکله قرار دهد.

  2007:

  Volvo Penta 100 ساله شد.

  2010:

  کاهش انتشار کاتالیزوری SCR

  Volvo Penta طیف گسترده ای از موتورهای دیزلی off-road را ارائه کرد که با استانداردهای آلایندگی 2011 مطابقت داشت. این موتورها از فناوری کاهش کاتالیزوری انتخابی (SCR) استفاده می کنند که باعث بهبود قدرت و بهره وری سوخت می شود.

  2013:

  عرضه Glass Cockpit System توسط این شرکت انجام شد. یک سیستم کنترل و نظارت یکپارچه که دسترسی به تمام اطلاعات راننده را در نمایشگرهای با تکنولوژی بالا فراهم می کند.

  تکنولوژی Start/Stop

  تکنولوژی Start/Stop

  این فن آوری یک ویژگی هوشمند و کم مصرف سوخت است که به طور هوشمندانه موتورهای صنعتی Volvo Penta را در طول دوره های طولانی مدت بیکاری خاموش می کند و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلایندگی می شود.

  2015:

  راه اندازی سیستم نوآورانه Volvo Penta Forward Drive (FWD) ، که مجهز به forward-facing counter-rotating  props بود. سیستم پیشرانه ای کاملاً جدید که قایق را میان آب می کشاند به جای اینکه آن را با سوار شدن روی stern هل دهد.

  2016:

  با کنترل از راه دور e-Key که یکی از راهکارهای Volvo Penta جهت مدیریت باتری ، باز کردن قفل و راه‌اندازی قایق می باشد اکنون بسیار شبیه به روشن کردن خودرو گردیده است. کل driveline را می توان تنها با یک کلید کنترل کرد که می توان از راه دور از آن استفاده کرد.

  2017:

  اولین طیف جدید از موتورهای صنعتی از 5 تا 16 لیتر که شرایط آلایندگی مرحله V را برآورده می کند. این فناوری مبتنی بر یک موتور پایه ی قوی و یک سیستم aftertreatment است.

  اتصال به قایق از طریق گوشی

  2018:

  Volvo Penta Easy Connect به صاحبان قایق‌ها امکان می‌دهد در داخل کشتی  یا در خانه از طریق دستگاه هوشمند خود به قایق خود متصل شوند.

  دی 30, 1402

  دسته‌بندی:دیزل ژنراتور