loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  همه چیز درباره دیزل ژنراتور و مزایای عالی از آن

  دیزل ژنراتور و عملکرد آن

  در مقاله قبلی “دیزل ژنراتور چیست؟” درباره‌ عملکرد و بخش‌های مختلف دیزل ژنراتورها صحبت کرده‌ایم. در این مقاله به بررسی مزایا و کاربرد‌های دیزل ژنراتور می‌پردازیم. با ما در پارسیان دیزل همراه باشید.

  مزایای استفاده از دیزل ژنراتور چیست؟

  گازوئیل قیمت بیشتری از بنزین دارد اما انرژی تولیدی گازوئیل در زمان احتراق بیشتر از بنزین می باشد.

  گازوئیل نسبت به بنزین روغنی‌تر و سنگین‌تر است و نقطه جوش بالاتری نسبت به آب دارد در نتیجه به دلیل راندمان بالا و به صرفه بودن هزینه‌ها سوخت بهتری به حساب می‌آید.

  در نتیجه دیزل ژنراتور ها در مقایسه با موتور های بنزینی از سوخت کمتری استفاده می کنند.

  هم چنین، عمر مفید دیزل ژنراتورها چندین برابر موتورهای بنزینی می‌باشد و نسبت به موتورهای دیگر از استهلاک کمتری برخوردارند.

  از دیگر مزایای آن می توان به کم خطر بودن در مقابل آتش سوزی اشاره کرد.

  در مقایسه با بنزین که درجه اشتعال آن 20 درجه سانتی گراد می باشد، درجه تبخیر گازوئیل 80 درجه سانتیگراد می باشد بنابراین گازوئیل نسبت به بنزین بسیار کم خطر بوده و علاوه بر آن عدم وجود تجهیزات جرقه زنی و اشتعال در موتورهای دیزلی خطر آتش سوزی آنها را کاهش می‌دهد.

  موتورهای دیزلی نسبت به موتورهای بنزینی آلایندگی کمتری ایجاد می‌کنند و تولید گازهای آلوده مانند CO در موتورهای دیزل بسیار کم می‌باشد.

  همه چیز درباره دیزل ژنراتور و مزایای عالی از آن 2

  کاربرد های مختلف دیزل ژنراتور چگونه است؟

  از آنجایی که تداوم وجود جریان برق در بسیاری از صنایع و مراکز اهمیت دارد و قطع جریان برق می تواند خسارت‌های زیادی داشته باشد، در این موارد دیزل ژنراتور تنها به صورت اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  بانک‌ها، فرودگاه‌ها، مراکز درمانی، مراکز عمومی، برج‌های مسکونی و … از جمله این مکان‌ها به حساب می‌آیند.

  اما ممکن است در بعضی موارد دیزل ژنراتورها به صورت دائم و همیشگی و در واقع به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گیرند.

  برای مثال در خطوط انتقال گاز، صنایع کشتیرانی، پروژه های عمرانی، صنایع نفت و گاز، استخراج معادن و … از دیزل ژنراتورها به عنوان منبع اصلی استفاده می‌شود.

  انواع دیزل ژنراتور

  این دستگاه از برند های مختلف در بازار موجود است که به راحتی می توانید آن را خریداری کنید. از انواع پرفروش و باکیفیت آن می‌توان به ولوو، دیزل دوئیتز، پرکنیس، لوول، مکالته، استامفورد اشاره کرد‌. از بهترین نمونه های آن ژنراتور دیزلی ولوو می باشد که شرکت این‌ کارخانه در تولید دیزل ژنراتور، شناور های دریایی و موتور های دیزلی فعالیت دارد. برای مشاهده انواع دیزل ژنراتورها و کاربرد آنها به صفحه دیزل ژنراتور مراجعه کنید.

  سوالات متداول

  – چرا دیزل ژنراتوها سوخت کمتری نسبت به موتورهای بنزینی مصرف میکنند؟

  سوخت مصرفی دیزل ژنراتورها گازوئیل است، با اینکه گازوئیل هزینه بیشتری نسبت به بنزین دارد اما انرژی تولید شده توسط آن در زمان احتراق بیشتر از بنزین است.

  – میزان عمر مفید موتورهای بنزینی بیشتر است یا دیزل ژنراتورها؟

  عمر مفید دیزل ژنراتورها چندین برابر موتورهای بنزینی است و نسبت به موتورهای دیگر از استهلاک کمتری برخوردارند.

  اسفند 14, 1399