loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  پروژه توسعه موتور D8 ولوو پنتا

  توسعه موتور D8 ولوو پنتا

  بخش های دیده نشده از پروژه توسعه موتور D8  ولوو پنتا

  مهندسین، تولید برق را به سطح بالاتری ارتقاء دادند

  شرکت ولوو پنتا به عنوان یک از شرکت های پیشرو در صنعت دیزل و موتورهای دیزلی است.

  در بخش توسعه و تحقیقات شرکت، حدود ۳ سال به آزمایش ، تست و بهینه سازی های مربوط برای رونمایی از مدل جدید موتور یعنی D8(Tier 3) پرداخته است.

  در عصر امروز با توجه به پیشرفت پر سرعت تکنولوژی شرکت های موفقی مانند ولوو پنتا با مطالعات دقیق و درک نیازهای جوامع در زمینه های مختلف مانند صنایع، راه و ساختمان،‌ تکنولوژی و … برای طراحی موتورهای جدید مطابق با استاندارد های به روز شده، اهداف جدیدی را پیش می گیرند.

  در خصوص مدل های جدید موتور، تمامی تحقیقات، مطالعات و تلاشها در این راستا بود که برای کمک به کاهش آلودگی ها زیست محیطی ، میزان مصرف سوخت و آلودگی های صوتی تا حد ممکن کاهش یابد و از نظر قدرت جزو پیشروترین و برترین موتورهای این صنعت دیزل ژنراتور قرار گیرد.

  پروژه توسعه موتور D8 ولوو پنتا 2

  مدیر پروژه های ولوو پنتا در قسمت قدرت های متوسط  (Anders Wernersson)  در مورد چگونگی اطمینان حاصل کردن از برآورده ساختن نیازهای مشتریان این گونه توضیح می دهد:

  توسعه و ایجاد یک مدل موتور جدید جدا از اینکه یک سرمایه گذاری عالی برای شرکت است در عین حال چالش بزرگی هم به حساب می آید.

  معیار های متفاوتی در این امر در نظر گرفته خواهد شد و این مجموعه اولویت اولش ارزش دادن هر چه بیشتر به مشتری است که باعث شده خواسته مشتریان را در هسته اصلی مراحل طراحی خود در نظر گیرد.

  در این راستا پس از گفت و گو با مشتریان در مورد انتظاراتی که از یک دیزل ژنراتور صنعتی داشه اند،‌ پروژه طراحی موتور مولد برق با حجم ۸ لیتر شروع شد.

  بر اساس گفته ها و ارزشیابی های انجام گرفته،‌ ضروری ترین اولویت ها حجم کمتر موتور با چگالی قدرت بیشتر،‌ مصرف سوخت کمتر، کاهش آلودگی صوتی و قابل اعتماد بودن و راحتی نصب دیزل ژنراتور ها عنوان شد.

  به گفته مشتریان استفاده مولد برق به عنوان یک منبع قابل اعتماد جهت پشتیبانی و هم چنین منبع اقتصادی و اولیه تولید برق در نواحی که به این انرژی دسترسی ندارند،‌به شمار می رود.

  در بسیاری از پروژه ها نیاز اساسی به حضور مولد برق هم در حالت متحرک و هم در حالت ساکن وجود دارد.

   تمامی موارد ذکر شده اهداف و خط فکری روشنی برای همه افراد در این پروژه ایجاد کرد تا با همکاری در یک جهت بتوانند به مهم ترین نیاز های مشتریان پاسخ دهند.

  نقطه قوت گروه طراحی ولووپنتا

  ولوو پنتا  به عنوان زیر مجموعه ای از گروه ولوو از موقعیت بسیار درخشانی برخوردار است زیرا قدرت گروه و مزایایی که این گروه در جهت ارتقا فناوری را شناسایی کند را به همراه دارد.

  حائز اهمیت ترین ویژگی این است که برای توسعه و پیشرفت موتور D8  نیازی به اختراع مجدد چرخ وجود نداشت که باعث کاهش در وقت،‌ هزینه و افزایش بهره وری از نظر اقتصادی و فنی خواهد شد.

  موتور مدل D8 در سطح بین المللی برای کاربرد های گستره ای تا کنون در گروه ولوو مورد استفاده قرار گرفته است.

  طراحی های اثبات شده حاکی از مفاهیم کاملی در عرصه تکنولوژی است که هزاران تست،‌ آزمایش و مصارف واقعی در سطح بین المللی متحمل گشته است،‌ بنابراین مشتریان از ویژگی های قابل اطمینان و اثبات شده ای در این زمینه بهره خواهند برد.

  این مجموعه با استفاده از تجارب و بازخوردهای خریداران و دانش کاربردی ولوو پنتا، طراحی مولد های برق را به گونه ای انجام داده است تا با بهینه ترین حالت برای انواع مصارف، شرایط آب و هوایی و محیط ها باشد.

  پروژه توسعه موتور D8 ولوو پنتا 4
  پروژه توسعه موتور D8 ولوو پنتا 6

  تاییدیه های فنی موتور دیزلی

  آزمایش یک محصول مانند دیزل ژنراتور از نظر اهمیت مانند قلب فرآیند توسعه است و به همین دلیل این موتور در انواع شرایط از دمای۲۵-  درجه سانتی گراد تا ۶۰+ درجه در گرمای سوزان آزمایش شده است.

  ولوو پنتا برای ایجاد قابلیت اطمینان و دوام دستگاه همه موارد را تا آخرین پیچ در سخت ترین شرایط آزمایش کرده است.

  از جمله این آزمایش ها می توان به کالیبراسیون موتور جهت برآورده شدن انتظارات در زمینه قدرت، آزمایش های مربوط به عملکرد،‌ تست مؤلفه های خاص،‌ استقامت کامل دیزل ژنراتور، آزمایش های ضربه ای و نصب توسط مشتری در آزمایش های زمینه ای در دنیای واقعی نام برد.

  در حال حاضر در حدود ۲۰ نمونه اولیه موتور مدل D8   در حال آزمایش واقعی توسط مشتریان در شرایط مختلف قرار دارد.

  این آزمایش ها بازخورد ارزشمندی از مشتریانی که از طراحی بهینه این موتور در این کلاس قدرت استفاده می کنند،‌ در اختیار ما قرار داده و نکته مثبت آن وارد نکردن خدشه ای به عملیات خنک سازی است.

  نکات دیگر مربوط به نسبت قدرت بالا به وزن که مرتبط با مصرف سوخت کم،‌ آلودگی صوتی حداقلی، نصب راحت و سریع و در آخر سهولت نگهداری و عملکرد این موتور است.

  تامین نیاز مشتریان

  D8 یک موتور مدرن و کارآمد است که نه تنها در صورت نیاز مصرف کننده به استفاده از منبع پشتیبانی برق نیرو می دهد بلکه با توجه به انرژی که در مدت زمان عمرش ارائه می دهد بسیار جذاب است.

  حال بر می گردیم به بحث اهمیت هدف گذاری و نیاز مشتریان که تا به اینجا با توجه به نتایج و بازخورد هایی که دریافت کرده ایم، روشن است که بر روی مشخصاتی متمرکز شده ایم که بیشترین ارزش را به مشتریان می دهد و بر اساس نیاز اصلی آنهاست.

  Anders در انتهای گفت و گو این نکته را ذکر می کند که :‌ تمامی این موارد بدان معناست که پروژه کاملا موفقیت آمیز بوده است.

  سوالات متداول

  – در جهت توسعه موتور D8  ولوو پنتا چه مواردی در نظر گرفته شده است؟

  بر اساس گفته‌ها و ارزشیابی‌های انجام گرفته شده،‌ ضروری ترین اولویت‌ها حجم کمتر موتور با چگالی قدرت بیشتر،‌ مصرف سوخت کمتر، کاهش آلودگی صوتی و قابل اعتماد بودن و راحتی نصب دیزل ژنراتور‌ها عنوان شد.

  – نقاط قوت گروه طراحی ولوو پنتا چیست؟

  ولوو پنتا با استفاده از تجارب و بازخوردهای خریداران و دانش کاربردی، طراحی مولدهای برق را به گونه‌ای انجام داده است تا با بهینه‌ترین حالت برای انواع مصارف، شرایط آب و هوایی و محیط‌ها باشد.

  آبان 4, 1399