loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  مزایای خرید ژنراتور کارکرده- 2 مزیت مهم ژنراتور دست دوم

  دیزل ژنراتور کارکرده

  کاربرد دیزل ژنراتورها مشخص است و اغلب مراکز صنعتی و سازمان‌هایی که نیاز مبرمی به برق دارند از این وسیله مفید استفاده می‌کنند. تصور جهان بدون دیزل ژنراتور وحشتناک است، چرا که نقش مهمی در تأمین برق در موقعیت‌های ضروری دارند. اکثر مردم به دلیل قیمت بالای دیزل ژنراتورهای آکبند به خرید دیزل ژنراتورهای دست دوم روی می‌آورند. ما در پارسیان دیزل به مزایا و معایب خرید دیزل ژنراتورهای کارکرده و دست دوم می‌پردازیم.

  مزایای استفاده از دیزل ژنراتور دست دوم

  مزایای دیزل ژنراتور کارکرده و دست دوم

  برای خرید یک دیزل ژنراتور مناسب دو گزینه پیش روی شما قرار دارد؛ یا باید ژنراتور نو و آکبند بخرید یا اینکه سراغ نمونه‌های دست دوم بروید. هر یک از این دو مدل دستگاه معایب و مزایای خاص خودشان را دارند و می‌توانید یکی از آنها را بسته به میزان بودجه خود انتخاب کنید.

  قیمت دیزل ژنراتورها بسیار بالاست و مراکز صنعتی که با مشکل کمبود بودجه دست و پنجه نرم می‌کنند تمایل دارند به سمت خرید نمونه‌های دست دوم یا کارکرده بروند. قیمت ارزان تر ژنراتورهای دست دوم باعث شده محبوب مراکز صنعتی و کارخانه‌ها شوند.

  در واقع با خرید یک ژنراتور دیزلی کارکرده می‌توانید با نصف قیمت صاحب امکانات همان مدل نو شوید اما باید توجه داشته باشید که دستگاه دست دوم کارکرد و کارایی ژنراتور نو و آکبند را ندارد و ممکن است خرابی‌های پی در پی و مکرر آن گریبان شما را بگیرد. در مطلب پیش رو قصد داریم مزایای خرید دیزل ژنراتور کارکرده را معرفی کنیم.

  1. اقتصادی و مقرون به صرفه بودن

  اولین و مهمترین نکته‌ای که باید بدان توجه داشت، مقرون به صرفه و ارزان بودن دیزل ژنراتور کارکرده در مقایسه با نمونه آکبند است. به همین دلیل است که صاحبان کسب و کارهای نیازمند ژنراتور ترجیح می‌دهند با صرف هزینه کمتری یکی از آنها را خریداری کنند.

  2. قابلیت دسترسی و استفاده سریع از آن

  یکی از مهمترین مزایای خرید ژنراتور دست دوم در مقایسه با نمونه‌های نو، در دسترس بودن آن است. مسلما این دلیل خوبی برای خرید یک ژنراتور کارکرده نیست چرا که فروشگاه‌های مورد اطمینان دیزل ژنراتور، نسخه‌های جدید و نو را خیلی زود به بازار عرضه می‌کنند.

  البته اگر بخواهید یک ژنراتور نو بخرید احتمالا باید مدت زمانی نسبتا طولانی منتظر ارسال سفارشتان باشید و این قضیه در مواقع ضروری مشکل ساز خواهد بود. این در حالی است که ژنراتورهای دست دوم در بازار به وفور یافت می‌شوند و مشکل تأمین ندارند. به هر حال چه دستگاه نو باشد چه کارکرده باید چند روزی از زمان خرید دندان سر جگر بگذارید تا به درستی و اصولی نصب و راه اندازی شود.

  مزایای دیزل ژناتور نو نسبت به دیزل ژنراتور دست دوم

  ژنراتور دیزلی جدید نسبت به کارکرده چه مزایایی دارد؟

  به هر حال جنس و کالای نو مزایای بیشتری در مقایسه با نمونه‌های دست دوم یا کارکرده دارد و نمی توان منکر این موضوع شد. در ادامه به چندین مزیت دیزل ژنراتور نو در مقایسه با ژنراتور دست دوم می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  1. تعمیر و نگهداری کمتر دیزل ژنراتورهای جدید

  طبیعی است که دیزل ژنراتور نو نیاز کمتری به تعمیر دارد، زیرا تمام اجزا و قطعات آن نو و آکبند است و تا به حال تعویض نشده اند. این در حالی است که ژنراتورهای دست دوم ممکن است بارها دچار خرابی شده و قطعات مختلف آنها تعویض شده باشند.

  به طور کلی تمام دیزل ژنراتورها باید مورد بررسی و بازدید روزانه، هفتگی و ماهانه قرار بگیرند اما نمونه‌های نو و جدید کمتر به این موضوع نیاز پیدا می‌کنند. (ژنراتور نو تا سال‌ها نیاز به تعویض قطعه ندارد. البته باید به درستی از آن مراقبت کرد)

  حال اگر یک دیزل ژنراتور دست دوم یا کارکرده خریداری کرده‌اید، باید در نظر داشته باشید که نیاز به تعمیر و نگهداری دوره‌ای دارد. همچنین وقتی می‌خواهید ژنراتور را بخرید نگرانی بابت فرسودگی و خرابی قطعات وجود دارد. تنها راه رفع این نگرانی خرید از فروشگاه‌های معتبر است.

  2. ژنراتورهای نو ضمانت نامه دارند

  اگر چه دیزل ژنراتور نو نیازی به تعمیر یا تعویض قطعه ندارد، اما گاهی پیش می‌آید که دستگاه آکبند است اما مشکلاتی در سیستم آن به وجود می‌آید. در صورت بروز چنین مشکلاتی نگرانی وجود ندارد، چرا که می‌توانید از گارانتی یا ضمانت نامه دستگاه استفاده کنید.

  البته می‌توان گفت تا حد زیادی ژنراتورهای دست دوم و کارکرده هم گارانتی دارند مگر اینکه از عمر دستگاه یک الی دو سال گذشته باشد که در این صورت گارانتی به آنها تعلق نمی گیرد.

  دیزل ژنراتورهای نو تکنولوژی ساخت جدیدتری دارند؟

  امری بدیهی است که با خرید دیزل ژنراتورهای جدید امکانات و قابلیت‌های جدیدتر و بهتری نصیبتان شود. صرفه جویی در مصرف انرژی و مقرون به صرفه‌تر شدن ژنراتورهای جدید نسبت به مدل‌های قدیمی تر ویژگی جذابی است که نمی‌توان ساده از کنار آن گذشت. علاوه بر این ژنراتورهای جدیدتر با محیط زیست سازگاری و انطباق بیشتری دارند.

  فناوری‌های جدیدتر و امکانات بیشتر ژنراتورهای جدید هزینه‌های راه اندازی دستگاه را کاهش داده و باعث افزایش طول عمر آنها خواهند شد. اگر چه دیزل ژنراتورهای کارکرده یا دست دوم از امکانات نمونه‌های نو و جدید بی بهره‌اند اما انتظارات شما را برآورده خواهند کرد. اگر می‌خواهید امکانات جدید را روی دستگاه کارکرده خود داشته باشید باید هزینه زیادی بکنید ولی می‌ارزد.

  نکات مهم در زمان خرید دیزل ژنراتور دست دوم

  نکاتی مهم هنگام خرید دیزل ژنراتور کارکرده

  خرید هر وسیله دست دوم یا کارکرده‌ای نیازمند بررسی و ارزیابی پیش از خرید است. باید به دقت و از زوایای مختلف به بررسی دستگاه پرداخته و مشکلات آن را تا حد امکان شناسایی کنید. ژنراتورها قابل اعتماد و با دوام هستند اما نمی‌توان ریسک کرد چرا که هزینه زیادی بابت خرید پرداخته‌اید. موارد مهم زیر را پیش از خرید ژنراتور بررسی کنید:

  1. فروشگاه و شرکت فروشنده ژنراتور

  نکته بسیار مهم درباره دیزل ژنراتورهای دست دوم این است که جنس خود را از چه فروشگاه یا شرکتی می‌خرید! اگر از فروشگاه معتبری اقدام به خرید دستگاه کنید مسلما می‌توانید اطلاعات دقیق و کاملی از آن کسب کنید و الا انتظارات شما برآورده نخواهد شد.

  توصیه اکید ما این است که ژنراتور دست دوم یا کارکرده را از جایی بخرید که اولا اطلاعات کامل و جامعی از ریز و درشت دیزل ژنراتورها داشته باشد و ثانیا سابقه و شهرت خوبی در فروش دستگاه از خود به جا گذاشته باشد. با توجه به نکات فوق مطمئن خواهید بود که دستگاه شما به طور اصولی و صحیح راه اندازی شده و درست مورد ارزیابی قرار گرفته است.

  2. میزان کارکرد دیزل ژنراتور

  تمام نکاتی که تاکنون گفته شده را کنار بگذارید و برای خرید یک دیزل ژنراتور دست دوم ابتدا زمان اجرا، سن و میزان کارکرد آن را جویا شوید. مثل خودروهای سواری، ژنراتورها هم مجهز به صفحه کیلومترشمار هستند و می‌توانید با نگاه به آن از میزان کارکردش باخبر شوید.

  توجه داشته باشید ژنراتوری که در مواقع ضروری استفاده شده و آماده به کار بوده است بسیار بهتر از ژنراتوری است که به عنوان منبع اصلی تأمین برق برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بنابراین به سمت خرید ژنراتورهای دست دوم پرایم و دائم کار تا می‌توانید نروید.

  3. شهرت و سابقه سازنده ژنراتور

  شرکت سازنده دیزل ژنراتور عامل تعیین کننده برای خرید دست دوم این دستگاه است. وقتی به دنبال خرید ژنراتور دیزلی کارکرده هستید حتما شهرت و سابقه سازنده را در نظر بگیرید و اگر اخبار خوبی دریافت نکردید بهتر است از خرید صرف نظر کرد.

  4. بازدید ظاهری

  به عنوان صاحب دیزل ژنراتور یا مسئول آن باید همواره تمام اجزا و قطعات آن را بررسی و چک کنید. ممکن است برخی از قطعات دچار سایش یا استهلاک شده باشند و حتی گاهی اوقات دچار ترک خوردگی شده اند که باید تعویض شوند.

  به محض اینکه به قطعه‌ای مشکوک شدید و احساس کردید نیاز به تعمیر دارد باید عوضش کنید. یاتاقان‌ها و بوش‌ها پس از خرید ژنراتور کارکرده باید عوض شوند چرا که تشخیص پارگی یا سایش آنها کار هر کسی نیست. به همین دلیل به خودتان زحمت ندهید و بدون توجه به عملکردشان نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.

  5. موارد دیگر

  یک سری موارد دیگر هم پیش از خرید دیزل ژنراتور دست دوم یا کارکرده وجود دارند که بهتر است به آنها توجه داشت. عمر دستگاه، سابقه سازنده دستگاه، شرایط نگهداری از آن، عملکرد دستگاه در آزمایش، داشتن و یا نداشتن گارانتی و سال ساخت دستگاه از جمله این موارد هستند.

  جهت خرید و مشاهده انواع دیزل ژنراتورها و آشنایی با آنها به صفحه دیزل ژنراتور مراجعه کنید.

  اشتباهاتی که نباید در هنگام خرید دیزل ژنراتور کارکرده به کار ببرید

  اشتباهات رایج هنگام خرید ژنراتور دست دوم

  گفتیم که خرید دیزل ژنراتور دست دوم مزایای بسیاری برای مراکز صنعتی دارد و مهمترین آن بحث قیمت است. گر چه مزایای این کار زیاد است اما باید مراقب اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شویم هم باشیم. در ادامه با نکاتی آشنا خواهیم شد که به شما در انتخابی آگاهانه کمک می‌کنند.

  1. بی توجهی به گارانتی

  ضمانت نامه یا گارانتی فقط برای دیزل ژنراتورهای نو است اما دستگاه‌های دست دوم و کارکرده هم ممکن است گارانتی داشته باشند. ضمانت از این جهت مهم است که اگر مشکلی برای دستگاه پیش بیاید تعمیر آن رایگان انجام خواهد شد.

  یکی از اشتباهات رایج خریداران دیزل ژنراتورها، فراموش کردن امضای اسناد گارانتی است. نمایندگی‌های مجاز سعی می‌کنند برای ژنراتورهای دست دوم خود تا حد امکان گارانتی در نظر بگیرند.

  2. نادیده گرفتن تست بار و بدون بار

  یکی از مهمترین اقداماتی که باید هنگام خرید دیزل ژنراتور کارکرده انجام دهید، آزمایش بار است تا مشخص شود آیا می‌تواند هدف شما از خرید ژنراتور را برآورده کند یا خیر! اگر به این تست‌ها بی توجه باشید مطمئنا با مشکل رو به رو خواهید شد.

  3. توجه نکردن به ویژگی ها

  از خرید هر چیزی یک هدفی دارید و یکسری هم ویژگی می‌خواهید که باید آن دستگاه داشته باشد. این قضیه در خصوص دیزل ژنراتور هم صدق می‌کند. بنابراین باید هنگام خرید توجه داشته باشید که ویژگی‌های ژنراتوری که می‌خواهید بخرید چیست تا بعدا پشیمان نشوید.

  یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که باید در نظر گرفت، منبع تغذیه است و باید از خودتان سوال کنید که ژنراتور دیزلی مناسب شماست یا ژنراتور گازسوز. نکته دیگری که باید بدان توجه داشت این است که شرکت‌های سازنده دیزل ژنراتور محصولات جدید خود را با ویژگی‌های جدید راهی بازار می‌کنند.

  4. نگاه نکردن به کیلومترشمار و عدم بررسی آن

  در صورتی که قصد خرید دیزل ژنراتور دارید باید به سن، میزان کارکرد و تاریخچه استفاده از آن توجه ویژه ای داشته باشید. از روی کیلومترشمار می‌توانید درباره وضعیت سایر اجزای ژنراتور اطلاعات کسب کنید. متاسفانه مردم فراموش می‌کنند کیلومترشمار را بررسی کنند.

  5. پیدا نکردن فروشنده معتبر

  همان طور که بارها گفتیم خرید دیزل ژنراتور دست دوم یا کارکرده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و وظیفه ای خطیر و حساس محسوب می‌شود. برای تهیه یک دیزل ژنراتور خوب و با عملکرد صحیح از فروشنده معتبر خرید کنید.

  آن دسته از نمایندگی‌هایی معتبر و مورد اطمینان هستند که پیش از فروش دستگاه دست دوم نسبت به آزمایش، تعمیر و نگهداری آن اقدام می‌کنند. می‌توانید از فروشگاه موردنظرتان تضمین بگیرید که ژنراتور مدنظر شما بدون عیب و ایراد است.

  به دلیل قیمت بالا دیزل ژنراتورهای آکبند، خرید دیزل ژنراتورهای کارکرده و دست دوم مقرون به صرفه است. اما نکات مهمی را باید در هنگام خرید دیزل ژنراتور دست دوم در نظر بگیرید؛ که ما در این مقاله به معرفی کامل نکات مهم در هنگام خرید دیزل ژنراتور کارکرده و مزایای آن پرداختیم. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، سپاسگزاریم.

  دی 20, 1402