loading
contact
@
close بستن
محصولات
icon
icon
icon
close بستن

  7 موردی که در تشخیص دیزل ژنراتور تقلبی باید بدانید!

  تشخیص دیزل ژنراتور تقلبی

  دیزل ژنراتورها اهمیت بسیاری برای مراکز صنعتی، شرکت ها، بیمارستان ها و حتی کارهای ساختمانی دارند. خرید یک ژنراتور باکیفیت مزایای زیادی برای خریدار آن به همراه خواهد داشت؛ اما اگر دستگاه را از فروشگاهی خریداری کردید که به جای نسخه اصلی، نمونه تقلبی به شما داد چه؟

  امروزه از ژنراتورهای دیزلی به منظور تأمین برق در مکان های مختلف استفاده می‌شود و این ابزارهای کاربردی، امتحان خود را به خوبی پس داده اند. به همین خاطر است که اصل بودن ژنراتوری که می‌خرید اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

  متاسفانه در بازار خرید و فروش دیزل ژنراتورها نمونه های تقلبی این دستگاه هم وجود دارد و برخی افراد سودجو و کلاهبردار سعی می‌کنند از نیاز خریداران سوء استفاده کرده و نمونه های فیک و تقلبی را به جای اصلی غالب کنند. در مطلب پیش رو قصد داریم راه های تشخیص ژنراتور اصلی از تقلبی را توضیح دهیم. با ما در پارسیان دیزل همراه شوید.

  عواقب خرید دیزلژنراتور تقلبی

  خرید دیزل ژنراتور تقلبی چه عواقبی به همراه دارد؟

  اجناس و کالای تقلبی عمر کوتاهی دارند و خرابی آنها دو برابر نمونه های اصلی است. دیزل ژنراتورهایی که تقلبی هستند، طبیعتا استانداردهای بین المللی ژنراتورها را ندارند و مشکلات ایمنی فراوانی در آنها دیده می‌شود.

  1. عمر کوتاه

  امر بدیهی است که دیزل ژنراتور تقلبی دوام و طول عمر کمتری دارد، چرا که کیفیت ساخت آن پایین است و از استانداردهای جهانی برخوردار نیست. وقتی عمر یک دستگاه از قبیل ژنراتور نصف می‌شود، یعنی اینکه هزینه های نگهداری از آن دو برابر خواهد شد و مدام باید آن را تعمیر کنید.

  2. عملکرد نامناسب

  قطعا ژنراتوری که تقلبی است کارایی ژنراتور اصل را ندارد و این مسئله را تا زمانی که در شرایط اضطراری دچار مشکل و خرابی نشوید، درک نخواهید کرد. در مواقع ضروری ژنراتوری که تقلبی است، می‌تواند خسارات جدی به بار آورد و باعث تلفات شود.

  3. مشکلات ایمنی

  گفتیم که دیزل ژنراتورهای تقلبی متاسفانه استانداردهای لازم را ندارند و همین نکته باعث می‌شود مشکلات ایمنی آنها بیشتر از آن چیزی باشد که انتظار داریم. نداشتن ایمنی کافی ژنراتور را تبدیل به بمبی ساعتی می‌کند که ممکن است هر لحظه باعث حریق و انفجار شود.

  4. نیاز به تعمیر مکرر

  کیفیت پایین دیزل ژنراتورهای تقلبی باعث می‌شود هر روز نیاز به تعمیر پیدا کنید و بدین ترتیب هزینه هایتان افزایش خواهد یافت.

  مزایای خرید دیزل ژنراتور اصل

  مشکلات خرید دیزل ژنراتور تقلبی را گفتیم اما بیایید نگاهی به مزایای خرید ژنراتور اصل بیندازیم. وقتی می‌دانیم که خرید ژنراتور تقلبی می‌تواند چه خسارات بزرگی به سرمایه و حتی جان ما وارد آورد باید دقت کنیم که سرمان کلاه نرود.

  برای اینکه بتوانیم دیزل ژنراتور اصل بخریم اولین گام انتخاب یک فروشگاه معتبر و مورد اطمینان است. چنین فروشگاه‌هایی سلامت و اصالت کالا را تضمین می‌کنند و استانداردهای لازم ارائه خواهند داد. در ادامه قصد داریم به معرفی چند مزیت خرید دیزل ژنراتور اصل بپردازیم.

  1. عمر طولانی

  گفتیم که یکی از مهمترین عواقب ناخوشایند خرید دیزل ژنراتور تقلبی عمر کوتاه آنها است. با خرید ژنراتور اصل عمر دستگاهتان را طولانی‌تر خواهید کرد. کیفیت بالا و بهره مندی از استانداردهای جهانی سلامت و طول عمر ژنراتور را تضمین می‌کنند. علاوه بر این در هزینه هایتان صرفه جویی خواهد شد و نیازی به تعمیرات مکرر نخواهید داشت.

  2. عملکرد مطلوب

  وقتی کالایی اصالت دارد و باکیفیت است، عملکرد بهینه و مطلوبی خواهد داشت. این مورد به خصوص وقتی خودش را نشان می‌دهد که در شرایط اضطراری گیر کنید و دیزل ژنراتور کارتان را راه بیندازد.

  3. ایمنی بالا

  گفتیم که ژنراتور اصل و باکیفیت از استانداردهای ایمنی بهره مند شده و دیگر می‌توان با خیال آسوده از آن استفاده کرد. بنابراین با وجود دیزل ژنراتور اصل نباید نگران حوادثی از قبیل آتش سوزی یا انفجار باشید.

  4. تضمین کیفیت

  اگر دیزل ژنراتور خود را از فروشگاه های معتبر بخرید، از اصالت کالا و اصل بودن آن اطمینان خواهید داشت. بنابراین یکی از مزایای خرید دیزل ژنراتور اصل این است که فروشنده کیفیت آن را ضمانت می‌کند.

  دیزل ژنراتور اصل از تقلبی

  برای تشخیص دیزل ژنراتور تقلبی چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

  برای تشخیص دیزل ژنراتور تقلبی از اصل باید به موارد زیر را در نظر بگیرید.

  1. قیمت دیزل ژنراتور

  مشخص است که قیمت دیزل ژنراتورهای اصل و با کیفیت که شرکت های خارجی و داخلی معتبر اقدام به تولید آنها کرده اند، بسیار گران تر از ژنراتورهایی است که با نام اصل فروخته می‌شوند اما در حقیقت تقلبی هستند.

  دقت داشته باشید که قیمت دیزل ژنراتور را جویا شوید و با نمونه های دیگر بازار مطابقت دهید. اگر قیمت دستگاهی که قصد داشتید، بخرید ارزان تر از سایر فروشگاه ها بود؛ شک کنید که تقلبی است.

  2. مدل دستگاه دیزل

  از روی مدل دیزل ژنراتور می‌توان تقلبی یا اصل بودنش را تشخیص داد. برای اطلاع از فیک یا اصل بودن کالا مدل آن باید با توضیحاتی که سازنده به شما ارائه می‌دهد، مطابقت داشته باشد. اگر دستگاهی که خریداری کرده‌اید مدلش شناسایی نمی شود یا با مدل های قدیمی ژنراتور یکی است احتمال اینکه تقلبی باشد وجود دارد.

  3. نام تجاری دیزل ژنراتور

  برندهای مختلفی در حوزه تولید دیزل ژنراتورها فعالیت می‌کنند و می‌توانید از روی نام تجاری آنها پی به تقلبی یا اصل بودن این دستگاه ببرید. راجع به برندی که قصد دارید، بخرید تحقیق کنید و مطمئن شوید ژنراتور شما اصلی است یا خیر.

  4. تحقیق در مورد تولیدکننده دستگاه

  یکی دیگر از راه های تشخیص دیزل ژنراتور اصل از تقلبی، تحقیق راجع به تولیدکننده یا تأمین کننده آن است. برخی تأمین کننده‌های بازار معروف به فروش جنس تقلبی هستند و با کمی تحقیق می‌توانید آنها را شناسایی و از خریدشان اجتناب کنید.

  5. بررسی محلول های نشانگر

  برای اینکه بفهمید دیزل ژنراتوری که قصد خریدش را دارید اصل است یا تقلبی، می‌توانید از محلول‌های نشانگر استفاده کنید. برای انجام این کار بایستی محلول مورد نظر را روی قطعات دستگاه اعمال کنید. اگر این مواد در قطعات دستگاه شما دیده نمی‌شوند احتمالا ژنراتور تقلبی است.

  6. ارزیابی مدار

  آسان ترین و بهترین اقدام برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن دیزل ژنراتور ارزیابی مدار آن است. با بررسی قطعاتی نظیر کنترل کننده مدار و سنسورها می‌توانید پی به اصالت کالا ببرید. قطعات دستگاهی که خریده اید را با یک دیزل ژنراتور معتبر مقایسه کنید تا تقلبی بودن آنها مشخص شود.

  7. شماره سریال دستگاه

  شماره سریال دیزل ژنراتوری که اصل است به صورت یکتا روی قطعات مختلف دستگاه دیده می‌شود و با بررسی آنها می‌توانید از اصل بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

  با وجود توضیحاتی که در بالا دادیم باید بتوانید هنگام خرید دیزل ژنراتور جنس تقلبی را از اصل تشخیص دهید. مهمترین نکته پیرامون خرید ژنراتور، انتخاب یک فروشگاه معتبر است که سابقه طولانی در این زمینه دارد.

  جهت خرید دیزل ژنرتور اصل از پارسیان دیزل بر روی صفحه دیزل ژنراتور کلیک کنید.

  علاوه بر این اگر به فروشگاه اطمینان و اعتماد دارید باید به دنبال تأمین کنندگان آن فروشنده هم باشید. باید بازار را بررسی کنید و قیمت و مظنه دیزل ژنراتورها دستتان باشد تا سرتان کلاه نرود. به تمامی جزئیات دستگاه توجه داشته باشید و چیزی را از قلم نیندازید.

  دی 3, 1402

  دسته‌بندی:دیزل ژنراتور